BİZ KİMİZ

Bu tiyatro sevgili dostumuz Ragıp Ertuğrul’un bize yakıştırdığı gibi “CESUR VE DÜRÜST” sanatın sürdürülebilmesi amacıyla kurulmuştur.

aysegul

AYŞEGÜL YALÇINER

1984 yılında, İstanbul’da doğdu. 2001/2003 yılları arasında Kadıköy Halk Eğitim Merkezi’nden Tiyatro Tekamül eğitimi aldı. 2002’de İstanbul Üniversitesi Dış Ticaret ve Avrupa Birliği bölümünde okumaya başladı. 2006 senesinde Yeditepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro Bölümü’nü %100 yetenek bursuyla kazandı, 2011’de mezun oldu. 2002/2003 sezonunda Tiyatro Alkış isimli ekiple çalışmaya başlayıp; tiyatroda profesyonelliğe adım attı ve o sezondan beri her yıl başka başka tiyatro ekipleriyle oyunculuğa devam etmektedir. Çalıştığı tiyatrolardan bazıları; Duru Tiyatro, Dilek Türker / Tiyatro Ayna, BKM, Kadıköy Halk Tiyatrosu, Tiyatro Yeniden…

2004 yılında kamera oyunculuğuna adım atan oyuncunun rol aldığı birçok televizyon projesi vardır. Bu projelerden en öne çıkanlardan Elif dizisinde 220 bölüm Kiraz karakterini; İstanbul Şahidimdir dizisinde Ayşegül karakterini; Hatırla Sevgili dizisinde İlkay Devrim karakterini; Bütün Çocuklarım dizisinde Ebru karakterini canlandırmıştır. Oynadığı reklam filmlerinden bazıları: Petrol Ofisi, Hürriyet, Pfizer gibi markalardır. Düğüm isimli Uluslararası Festivallere giden bağımsız bir sinema filminde ve yine festivallerden ödül almış 15 kadar kısa metraj filmde oynamıştır.

Üniversite dışında aldığı diğer eğitimler ve workshoplar: Barba Eugenio ve Julia Varley (oyunculuk), IPC-Sabancı Üniversitesi (performans sanatlarında post göçmenlik), Kuzgun Akademi (sahne dövüşü ve kılıç)

Ayrıca 2013 yılından beri yerli dizilerde dublaj yapmaya devam etmektedir.

ali

ALİ YALÇINER

1971 yılında, Samsun’da doğdu. 2002 yılında Avam tiyatro ile profesyonel tiyatro hayatına başladı. Avam tiyatroda Sorgu, Bir Tek Daha, Veda oyunlarında dekor, ışık, müzik ve oyunculuk gibi çeşitli görevler aldı. 2004 yılında Sarıyer Sanat Tiyatrosunda çalışmaya başladı. Halen bu tiyatroda oynadığı 18 oyunla tiyatro hayatına devam eden Ali Yalçıner; 2005 yılında Ferit Özen çıraklığında başlayan dekor tasarım ve uygulama serüveninde Sarıyer Sanat Tiyatrosu, İstanbul Çocuk Sanat Tiyatrosu, Tiyatro Alkış, Tiyatro Ayna vb. bir çok tiyatroya dekor tasarım ve uygulama yaptı. Şu an Sarıyer Sanat Tiyatrosu repertuvarında oynanan çocuk oyunu La Fonten Kabare oyunu ile birlikte kukla ve gölge tiyatrosu alanında yazdığı oyunlar Kadıköy Halk Tiyatrosu repertuvarında sahnelenmektedir. 2015 – 2016 yılları arasında Beşiktaş Belediyesi Sanat Kurulu üyeliği yaptı.